Geras svetainės baldų – sekcijos pasirinkimas ne tik padės teisingiausiai organizuoti visus daiktus Jūsų svetainėje, bet ir gali paversti ją tikrai išskirtine. Kad ir kokius svetainės baldus, atskirai stovinčius ar nuo sienos iki sienos montuojamus, Jūs ketintumėte įsigyti, prieš pasirenkant būtinai apsvarstykite keletą šių svarbiausių klausimų.

· Įvertinkite kiek ir kokių daiktų Jūs turite. Kiek iš tiesų reikalingų, dažnai buityje naudojamų daiktų Jums būtina sutalpinti naujoje svetainės baldų sistemoje – sekcijoje? Tai turėtų būti pirmiausias klausimas, kurį Jūs sau iškelsite. Galbūt turite nemažai piešinių ar nuotraukų, kurias norėtumėte parodyti savo svetainėje? O gal pagrindinė daiktų dalis - tai knygos, DVD, CD, žaidimai ar netgi drabužiai?

Mintyse surušiuokite visus turimus daiktus pagal grupes ir jau galėsite puikiai įsivaizduoti kokie turėtų būti Jūsų korpusiniai svetainės baldai. Taip yra lengviau suprasti, suplanuoti, kokie skyriai turės būti naujoje sekcijoje, kaip jie turės būti išdėstyti. Galbūt joje turi būti daugiau lentynų ar atvyrų dalių. O gal Jums kaip tik reikia, kad korpusinė sistema turėtų daugiau gilių stalčių arba spintelių uždengtų durelėmis, už kurių nieko nesimato. Tokie sprendimai - puikus pasirinkimas norint paslėpti visus nepageidaujamus išorėje daiktus. Galbūt būtent taip Jūsų svetainė atrodys tvarkingiau.

Atminkite, kad nuo atsakymo į šiuos klausimus priklausys ne tik svetainės baldų funkcionalumas, bet ir vizualinė, interjero dizaino dalis.

· Atsikratykite daiktų pertekliaus (nereikalingų daiktų). Kiekvienuose namuose ko gero yra sukaupti daiktai, kurie faktiškai niekada arba tik itin retai naudojami. Tokie nereikalingi daiktai tik apsunkina kambarį bei, kas ne mažiau svarbu, vaizdą jame. Net neįsivaizduojate, kiek daugiau vietos turėtumėte svetainėje ar bent jau korpusinėje sistemoje, atsikratę šių „vazų, suvenyrų ir pan“. Pagalvokite ar visi šie daiktai tikrai būtini Jums?

Gali paaiškėti, kad nauji svetainės baldai neprivalo būti tokie dideli, o tai visuomet reiškia – daugiau vietos judėjimui bei elegantiškiau atrodantį kambarį.

· Gerai išmatuokite. Išmatuokite gerai sienos, prie kurios stovės nauji svetainės baldai, plotį ir aukštį, o taip pat pamastykite koks baldų gylis būtų optimaliausias Jūsų kambariui.

Turėkite omenyje, kad pavyzdžiui stalčiuose ar spintelėse, naudingo ploto daiktų susidėjimui yra gerokai mažiau nei bendras baldo gylis. Norint sužinoti stalčiaus ar spintelės naudingą plotą, iš bendro baldo gylio reikia atimti apie 4-5 centimetrus, tai yra nugarėlę ir fasadą. Taip Jūs realiai sužinosite, kiek vietos daiktų susidėjimui bus sekcijos viduje.

Apie išmatavimus ir norimus susidėti sekcijoje daiktus pamastykite tikrai gerai, kad vėliau viskam būtų vietos.

Taip pat būtinai atminkite, kad svetainės sekcija, kaip ir bet kuris kitas baldas, interjere atrodys gerai ir netgi suspindės tik kai aplink ją bus pakankamai laisvos erdvės, todėl palikite šiek tiek vietos nuo sienų.

· Suplanuokite vietą televizoriui bei visai technikai. Išankstinis vietos televizoriui ir video/audio aparatūrai numatymas – vienas pirmųjų žingsnių, nuo kurių turi prasidėti bene kiekvienos korpusinės sistemos pasirinkimas. TV ir audio technika užima nemažai vietos, be to ją reikia išdėstyti kuo patogiausiai Jums, todėl pradėkite būtent nuo čia.

Pagalvokite kurioje sekcijos pusėje (kairiau, dešiniau ar per vidurį) turės stovėti arba bus pakabinamas televizorius. Tai priklausys nuo to kaip svetainėje išdėstyti minkštieji baldai. 

Būtinai išsiaiškinkite kokio pločio ir aukščio yra televizorius, o taip pat visa kita audio ir video aparatūra, mat ne visi korpusiniai svetainės baldų modeliai pritaikyti skirtingai audio/video technikai.

Taip pat pasidomėkite ar Jums patikęs sekcijos modelis turi iš anksto numatytas angas rozetėms bei aparatūros laidams. Būtinai įsitikinkite ar galima bus juos gražiai, nepastebimai paslėpti. Priešingu atveju, vėliau dėl šio klausimo gali kilti nemažai keblumų.

· Universalumas svarbiausia! Rinkitės tik modulinių kompozicijų variantus! Modulinės sekcijos – tai tokios, kurių išdėstymą ir kompoziciją visuomet nesunkiai galima pakeisti. Visi jų elementai gali būti vėliau permontuojami/perkabinami kitokia, Jums labiau priimtina tvarka. Tokie baldų sprendimai yra patys praktiškiausi ir turėtų būti pirminis Jūsų pasirinkimas, mat atsiradus naujiems daiktams ar net baldams svetainėje, sekciją galima bus lengvai permoduliuoti pagal naujus poreikius.

Praėjus laikui tokius baldus netgi galima pritaikyti ir nuolat besikeičiantiems vaikų kambario reikalavimams. Lengvas svetainės baldų išdėstymo pakeitimas –  visada vienas iš jų kokybės požymių!

Gyvenimas keičiasi, o su juo ir reikalavimai svetainės korpusiniams baldams.

· Lentynų sprendimas. Taip pat svarbu kaip siūlomoje korpusinių baldų kompozicijoje yra išspręstas lentynų klausimas. Kai kuriose sekcijose lentynos gali būti montuojamos tik tam tikrose, jau numatytose vietose.

Visgi praktiškiau yra turėti galimybę, pagal poreikius reguliuoti lentynų poziciją - aukštį. Toks baldas tampa gerokai universalesniu naudojime.

Taip pat įsitikinkite ar lentynos yra lengvai perstatomos. Kas kartais lengvai atrodo instrukcijoje, nėra taip paprasta realybėje, todėl pagal galimybę išbandykite lentynų reguliavimą/perstatymą jau parduotuvėje.

· Išreiškite savo stilių. Panagrinėkite kiek daug baldų variantų yra siūloma šiuo metu pasiūloje. Išsirinkite tai, kas ne tik atitiks Jūsų keliamus praktiškumo reikalavimus, bet ir pakeis į gerąją pusę Jūsų svetainės interjerą. Yra daugybė skirtingų stilių: nuo modernaus, šiuolaikiško iki klasikinio ar net etninio.

Atminkite, kad korpusinis baldas – sekcija nebūtinai privalo būti toks pats pagal stilių kaip tarkime sofa arba valgomojo komplektas. Įvairovė šiuolaikiniame interjere kaip tik sveikintina, tiesiog svarbu, kad stiliai nekariautų, o savotiškai papildytų, praturtintų vienas kitą. Prie moderno puikiai dera lengva klasika arba skoninga eklektika.

Korpusinių svetainės baldų tikrai nebūtina pagal spalvas derinti su sofa, valgomojo komplektu ar grindimis.

Netgi priešingai: geriausiai kai modulinė sistema yra kitokios spalvos nei grindys!

Kitaip, netgi patys gražiausi, prabangiausi baldai atrodo ne taip efektingai. 

· Ieškokite kokybės! Minkštai ir sklandžiai dureles bei stalčius uždarantys mechanizmai, baldų aukščio ir pozicijos reguliavimo furnitūra, ir panašiai – visa tai atskiria kokybiškus baldus nuo paprastų.

Kokybiška baldų furnitūra svarbi ne tik baldų naudojimui (uždarymui/atidarymui), bet ir pačiam montavimui. Jos pagalba, reguliuojant baldų gylio ir aukčio pozicijas, galima beveik idealiai ištaisyti galimus sienos nelygumus.

Kokybė visuomet atsiperka!

· Klasika skirta didesnėms erdvėms. Paskutinis bet ne mažiausiai svarbus patarimas - verta mąstyti apie moderną. Nesusigundykite klasikinio stiliaus idėja jeigu gyvenate nelabai dideliame bute! Kad ir kaip beatrodytų nuotraukos, klasikiniams baldams visuomet reikia gerokai daugiau vietos.

Gražaus Jums interjero!